środa, 18 kwietnia 2018

Wiosną patrzymy w gwiazdy

Co można robić wiosennymi wieczorami? Tysiące rzeczy i... 99% z nich będzie głupszym wykorzystaniem czasu niż wiosenny spacer. No od biedy można posiedzieć na tarasie, lub balkonie. Jeśli ktoś mieszka w miejscu skąd nawet z balkonu nie dostrzeże gwiazd, to po prostu powinien przemyśleć swoje życie na nowo. 
Wiosna ma mnóstwo zalet jako sezon obserwacyjny. Merytorycznie i wyczerpująco opisał to Hawkeye w swoim felietonie na Polskim AstroBlogerze. Było by głupie gdybym próbował napisać lepszy tekst. Dlatego ja napiszę tylko o romantycznym aspekcie wiosennego patrzenia w gwiazdy.

Otóż zabieramy miłą naszemu sercu osobę na spacer, lubo wywołujemy ją na taras (balkon), pokazujemy taki obrazek:


Po czym snujemy opowieść jak to Księżyc, lubieżnik i podglądacz, rozochocony wiosną, piękną Wenus po nieboskłonie goni i że wkrótce skryją się za drzewami, a co tam będą robili, to już tylko sam Horyzont wie...

Jeśli więc miła Waszemu sercu osoba nie jest śniętą rybą, to zapewne sprawy przybiorą wymarzony przez Was obrót i niekoniecznie będą to obroty sfer niebieskich ;-)   

6 komentarzy:

 1. To prawda, że rozgwieżdżone wiosenne niebo jest przepiękne. Często w nie patrzę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To patrzymy razem ;)
   Wczoraj był fajny widok na Księżyc i Bliźnięta.

   Usuń
 2. Tak, patrzymy w gwiazdy i cieszymy oczy urokami gwezdnego nieba ( pod warunkiem,że nie jest zanieczyszczone światłem. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety zazwyczaj jest. Najczystsze widziałem na Mazurach i Suwalszczyźnie.

   Usuń
  2. Mamy już w Polsce rezerwaty czystego nieba. Na szczęście.

   Usuń
  3. Ostatnio w Wołosatem pod Tarnicą (piszę o tym na swoim drugim blogu), widziałem niebo tak niesamowicie plastyczne że wprost odebrało mi mowę.
   Choć nie był to rezerwat czystego nieba.

   Usuń